کمد دیواری

کمددیواری + ۲۲ مدل از لوکس ترین کمددیواری ها

لوکس ترین کمددیواری

امروزه کمتر کسی را می بینیم که برای نگهداری از لباس و لوازم شخصی از گنجه استفاده کند. کارآیی بالای کمد بخصوص کمددیواری ها باعث شده که آنها جای خود را در خانه ها تثبیت کنند. کمد دیواری ها با توجه به کارایی بالا و فضای کوچک برای اشغال کردن، کاربرد بسیاری دارند. از آنجایی که تعویض کمد دیواری ها بسیار سخت است؛ در نتیجه باید در انتخاب کمد دیواری برای خانه بسیار دقت کنید. حتما می پرسید خب ازکجا بدونم چه طرحی انتخاب کنم؟جنسش چی باشه؟ریلی باشه یا کشویی؟

ما می خواهیم در این مطلب با زبانی ساده شما را با کمد دیواری و مدل های گوناگون آن آشنا کنیم.

کمددیواری از گذشته تا حال

در گذشته قفسه هایی برای نگهداری سلاح، پارچه ، فرش، لباس و … وجود داشته است. بعد ها این قفسه ها تبدیل به کمد شدند. کمدها به شکل امروزی از قرن هفدهم در فرانسه استفاده میشد که از آنها برای نگهداری زره بهره می بردند.

در گذشته کمدهای لباس از جنس چوب بلوط بوده است. رفته رفته با گذشت زمان شکل اولیه آن تغییر کرده و قفسه ها و کشوها به آن اضافه شده است. کمدهای اولیه بسیار بزرگ و جاگیر بودند که دارای رنگ بندی و نقاشی های گوناگون بود. اشغال کردن فضای زیاد یک ایراد حساب می‌شد.

در دوره رنسانس کمد ها کوچکتر، بلندتر و باریکتر شدند و در طراحی اتاق خواب مورد استفاده قرار گرفت. در این زمان بود که برای کمد ها فضایی برای آویختن لباس ها در نظر گرفته شد. در فرانسه کمد ها از چوب طبیعی ساخته میشد. رفته رفته پایه ها به آن اضافه شد و به کمد های امروزی در گذر زمان تبدیل شد.

کاربرد کمددیواری

  • کمد دیواری ها فضای کمی را اشغال می کنند
  • برای اتاق های با متراژ کم بسیار مناسب است
  • برای افرادی که وسایل زیادی دارند، کمددیواری گزینه فوق العاده است

ویژگی کمددیواری مناسب

جنس کمد دیواری

از گذشته الان برای ساخت کمد دیواری از چوب استفاده میشده است.بعد از روی کار آمدن ام دی اف اغلب از این محصول برای ساخت کمد ها استفاده میشد. یقینا استفاده از کیفیت بالا برای ساخت کمد دیواری خیال شما را برای مدت زمان طولانی راحت میکند.

فضای موجود در کمد

کارایی کمد دیواری باتوجه به نیاز شما و قرار گرفتن کمد در جاهای مختلف خانه متفاوت است. استفاده بهینه از کمد دیواری با توجه به فضا و مساحت خانه در مفید بودن آن موثر است.

دستگیره ها

در انتخاب دستگیره ها باید به شکل ظاهری میزان استحکام وجنس بکار رفته در ان توجه کرد. انتخاب دستگیره مناسب باظاهری زیبا در زیبایی کمد نقش بسزایی دارد.

اشنایی بامدل های مختلف کمد دیواری

کمد دیواری ریلی

همانطور که از اسمش پیداست کمددیواری ریلی در چارچوب کمد جابجا میشود. درنتیجه برای باز و بسته کردن درب کمد، به فضای خالی جلوی کمد نیازی نیست. البته ما این کمد را برای دیوار با عرض کم و کوچک پیشنهاد نمیدهیم. برای کمد دیواری ریلی از ریل های ۸۰ کیلویی به بالا استفاده کنید. در اینصورت درب کمد به راحتی و با فشاری کوچک، باز و بسته میشود. باید بگویم کمد دیواری ریلی یکی از محبوب ترین مدل های بازار محسوب میشود.

کمد دیواری کلاسیک

در اکثر خانه ها از این مدل استفاده میشود، ارتفاعی به اندازه ارتفاع خانه دارد و یک ضلع کامل دیوار را میگیرد. از این کمد ها برای اویختن لباسها،نگهداری رخت خوابها و وسایل بزرگ استفاده میشود .ایراد اصلی این کمدها فضاییست که به دلیل باز کردن درب کمد در اتاق اشغال میکند؛ درنتیجه برای فضاهای کوچک توصیه نمیشود.

کمد دیواری کشویی

از این نوع کمد دیواری بصورت ترکیبی با کمد های کلاسیک و ریلی استفاده میشود. البته گاها در سالن های پذیرایی نیز از این کمد ها برای میز تلوزیون نیز بهره میبرند.

جنس های مختلف کمد دیواری

کمد دیواری ام دی اف MDF

رایج ترین جنس بکار رفته در کمد دیواری ها ام دی اف میباشد .روکش ام دی اف مات میباشد. برجستگی های روی این روکش ها باعث افزایش استقامت و جلوگیری از خط افتادن میشود.

پی وی سی PVC

یکی از گرانترین مدل های موجود در بازار است. در واقع مغزی همان ام دی اف می باشد که با روکش ضد آب پی وی سی پوشانده شده است.میتوان با طرح منبت کاری ظاهری شکیل را به کمد دیواری داد.

کمد دیواری High Glass

این مدل نیز از مغزی ام دی اف می باشد. ظاهری جذاب و براق دارد. بیشتر برای کابینت اشپزخانه استفاده میشود. از ایرادات این مدل میتوان به ضد آب نبودن، خش پذیری و لبه های تیز اشاره کرد.

لوکس ترین مدل ها در اروپا

 

 

لوکس ترین مدل ها در ایران

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *